chrome firefox opera safari iexplorer

Житомирський обласний краєзнавчий музей Центральне приміщення

  • 10014, м.Житомир, площа Замкова,1
  • (0412) 47-49-22
  • щодня, крім понеділка, з 10.00 до 17.00
    Зимовий період: з 10.00 до 16.00
Про музей:

Житомирський обласний історико-краєзнавчий музей — один з найстаріших музейних закладів України. Значний внесок у розвиток музею, як наукової установи, у поповнення його фонду зробили вчені: геолог і географ Павло Тутковський, археолог Сергій Гамченко, фольклорист і етнограф Василь Кравченко.

18 квітня 1970 року відбулося відкриття нової експозиції відділу історії та картинної галереї в 2-х поверховому приміщенні колишнього католицького єпископа та його управи, яке було побудовано в 1909 році.

Сьогодні фонд музею складає понад 150 тисяч одиниць зберігання. Значну цінність мають таксидермічна  колекція, картини західноєвропейських художників XVII-ХІХ ст.

За останніми роками були відновлені і створені — відділ етнографії з експозицією про традиційний народний побут і культуру Житомирського Полісся; Коростенський краєзнавчий музей; музей-садиба Рильських; музей партизанської слави Полісся; літературно-меморіальний музей В.Г. Короленко і літературно-меморіальний музей Лесі Українки; картинна галерея.

13 липня

Інші дати
Народився Ісак Бабель
(1894, м.Одеса – 1940), письменник, драматург і режисер відомий своїми «Одеськими оповіданнями» та збіркою «Кінармія».  
Розгорнути
Народився Петро Непорожній
(1910, м. Яготин, Київська область  - 1999) — учений, професор, доктор технічних наук.  Під його керівництвом була успішно здійснена програма будівництва Рівненської і Запорізької атомних електростанцій, каскаду гідроелектростанцій на Дніпрі. Міністр енергетики СРСР (1962–1985). Під його керівництвом в Радянському Союзі була створена практично вся енергетична галузь.
«До булави треба голови» (Українське прислів'я)
Розгорнути