chrome firefox opera safari iexplorer

Зоологічний музей імені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка

  • 79000, м. Львів, вул. М. Грушевського, 4
  • (0322) 239-45-48
  • прийом відвідувачів проводиться з 10.00 до 15.30
    у понеділок, вівторок, четвер і п'ятницю
    обід з 13.00 до 14.00
    субота, неділя - вихідні дні
    середа - санітарний день

Про музей:

Музей є одним із найстаріших музеїв України. В основу колекції покладено численні збори тварин з усього світу.

Зоологічний музей розташований у приміщенні біологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка і займає площу, яка становить майже 500 м2. Наукові колекції музею налічують понад 150 тисяч експонатів, з яких біля 10 тисяч формують експозицію, що побудована за систематичним принципом і демонструє фауну всіх континентів та акваторій.

Коридор-галерея представляє фауну світу — від безхребетних до плазунів. Тут експонуються губки, гідроїди, корали та молюски. Цінною є колекція тропічних цикад і клопів австрійського ентомолога Е.-Ф. Гермара та колекція метеликів Європи, Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу та Австралії.

У музейних фондах зберігаються більше 500 екземплярів риб, особливої уваги заслуговують: багатопери та панцирні щуки, амія, електричний вугор, риба-місяць, морські голки та коники, різноманітні акули.

У музеї є остеологічний зал, де зберігається унікальний експонат — скелет морської корови Стеллера, яких у музеях світу налічується 27, і п'ять із них походять із нашого музею.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути