chrome firefox opera safari iexplorer

Зоологічний музей імені Бенедикта Дибовського Львівського національного університету імені Івана Франка

  • 79000, м. Львів, вул. М. Грушевського, 4
  • (0322) 239-45-48
  • прийом відвідувачів проводиться з 10.00 до 15.30
    у понеділок, вівторок, четвер і п'ятницю
    обід з 13.00 до 14.00
    субота, неділя - вихідні дні
    середа - санітарний день

Про музей:

Музей є одним із найстаріших музеїв України. В основу колекції покладено численні збори тварин з усього світу.

Зоологічний музей розташований у приміщенні біологічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка і займає площу, яка становить майже 500 м2. Наукові колекції музею налічують понад 150 тисяч експонатів, з яких біля 10 тисяч формують експозицію, що побудована за систематичним принципом і демонструє фауну всіх континентів та акваторій.

Коридор-галерея представляє фауну світу — від безхребетних до плазунів. Тут експонуються губки, гідроїди, корали та молюски. Цінною є колекція тропічних цикад і клопів австрійського ентомолога Е.-Ф. Гермара та колекція метеликів Європи, Японії, Далекого Сходу, Паміру, Кавказу та Австралії.

У музейних фондах зберігаються більше 500 екземплярів риб, особливої уваги заслуговують: багатопери та панцирні щуки, амія, електричний вугор, риба-місяць, морські голки та коники, різноманітні акули.

У музеї є остеологічний зал, де зберігається унікальний експонат — скелет морської корови Стеллера, яких у музеях світу налічується 27, і п'ять із них походять із нашого музею.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути