chrome firefox opera safari iexplorer

Ватикан назвав папірус зі згадкою про дружину Христа фальшивкою

01 жовтня 2012 о 14:36

У редакторській колонці у ватиканській газеті L’Osservatore Romano головний редактор назвав знахідку «фальшивкою», пише The New York Times.

«Вагомі аргументи дають підстави вважати, що папірус – невдала фальшивка», — цитує статтю CNN.

Як відомо, нещодавно професор богослов’я Гарвардського університету Карен Кінгпредставила науковому світові манускрипт, написаний стародавньою коптською мовою, датований приблизно IV сторіччям нашої ери.

Він містить докази того, що Ісус Христос не сповідував целібату, а мав дружину – і нею була Марія Магдалина. На невеликому клаптику паперу наведені деякі висловлювання Месії. Зокрема, говорячи про Магладину, він каже «моя дружина».

Разом з редакторською статтею, L’Osservatore Romano опублікувала аналіз документу Альберто Камплані, який зауважив, що твердження про шлюб Христа потребують ретельнішої перевірки, яка може виключити можливість фальсифікації.

Він також критично сприйняв реакцію ЗМІ на новину.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути