chrome firefox opera safari iexplorer

Унікальний 40-томник українських казок може стати об’єктом ЮНЕСКО

14 червня 2013 о 13:39

Унікальну збірку із семи тисяч українських казок уклали на Буковині. Їх майже 40 років збирав по віддалених селах упорядник, уже покійний Микола Зінчук.

Записаного фольклору вистачило на 40 томів. Тепер багатотомник українських казок претендує на номінацію ЮНЕСКО.  Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.

«Це унікальна праця, аналогів якої немає ані в Україні, ані у світі», — переконує видавець Дарина Туз.

У збірку ввійшли тисячі казок Буковини, Закарпаття, Бойківщини, Полтавщини, Кіровоградщини. Незадовго до смерті 86-літній Микола Зінчук підписав до друку останні п’ять томів «Українських народних казок».

Казки записані оригінальною мовою оповідачів кожного регіону, у них збережено стиль розповіді і місцеві діалекти. Від так, збірка містить тлумачення «особливих слів».

Під час презентації 40-томника й виникла ідея подати видання на номінацію «Об’єкт нематеріальної спадщини ЮНЕСКО». Тепер казки потрібно перекласти англійською, французькою та німецькою мовами. За словами Дарини Туз, допомогу з перекладом готові надати викладачі та студенти Дрогобицького педагогічного інституту.

Нагадаймо, що 40-томне видання «Українські народні казки» від чернівецького видавництва «Букрек» презентували у травні на Київській міжнародній книжковій виставці.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути