chrome firefox opera safari iexplorer

Музей історії села Бернове

  • Чернівецька область, Кельменецький район
    с. Бернове
  • (03732) 3-74-39
Про музей:

Музей історії села Бернове було відкрито у 1989 році зусиллями ентузіастів – викладачів місцевої школи, а перш за все – завдяки ініціативі та наполегливості Вакули Пилипа Никифоровича. Уродженця цих місць, шахтаря за фахом, який після виходу на пенсію вирішив повернутися до рідного села та зайнятися різними громадськими роботами. Результатом його зусиль стало відкриття Музею.

Нині музей розташований у приміщенні сільради, де знайшлося відповідне та зручне помешкання в 90 кв.м. Засновником музею був колгосп «Комуніст», який зараз перестав існувати.

В Музеї розташовані експозиції:
— село в найдавнішій період
— село в період феодалізму
— село в період капіталізму
— село в період соціалізму

До кожної експозиції є знаряддя праці, одяг, взуття тощо.

Експозиції також розповідають про участь селян в Хотинському повстанні, у першій та другій світових війнах, про встановлення Радянської влади на теренах району. Готується експозиція про діяльність ОУН-УПА, експозиція по свіжих фактах про занепад колгоспного ладу.

В музеї зібрано багато ілюстрацій, фотографій, різних речей, які дають можливість відтворювати той чи інших історичний період місцевості.

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути