chrome firefox opera safari iexplorer

Музей народного мистецтва Слобожанщини(філія Харківського художнього музею)

  • м. Харків,вул. Совнаркомівська,9.
  • 731-33-96
  • щоденно з 10 00-17 00, понеділок – з 10 00-16 00
    вихідний –вівторок.
  • Вартість квитка для дорослих -7 грн.,для школярів та пенсіонерів - 5 грн., вартість екскурсії для дорослих -25 грн., для школярів, студентів та пенсіонерів - 15 грн.,вартість екскурсії для сім’ї-17 грн.,3-тя неділя місяця-вхід вільний,2-га середа місяця-вхід вільний для студентів,3-й четвер місяця-вхід вільний для школярів.
Про музей:

Колекція музею складається в даний час з тисячі експонатів. Це зразки старовинного народного мистецтва і роботи сучасних майстрів: вишивка, народне малярство, гончарство, різьблення і народний декоративний розпис.
Старовинні рушники, одяг, текстиль поступили в музей із зборів видатних українських майстрів харків'ян Б.Косарева і Л.Чернова, нащадки яких подарували ці унікальні експонати. Крім того, багатий матеріал зібраний в результаті експедицій по області.

Головна мета музею — зберегти зразки народного мистецтва, якими традиційно славилася слобожанська земля.

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути